بریستول

تولیدکننده‌ انواع روغن‌های موتوری و صنعتی

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
   • 09102403266

 

خواص فیزیکی روغن‌ها

 •          گرانروی: عبارت است از مقاومت روغن در برابر جریان. گرانروی یکی از مهمترین خواص روغن بوده و اصلی‌ترین عامل برای انتخاب صحیح روان‌کننده‌ها برای یک دستگاه است. روش استاندارد اندازه‌گیری گرانروی کنماتیک روش ASTM-D445 است که گرانروی در دو دمای 40°C و 100°C اندازه‌گیری می‌شود.
 •          شاخص گرانروی: نشان دهنده مقاومت تغییر گرانروی روغن در برابر تغییرات درجه حرارت است. روغن‌های با شاخص گرانروی بالاتر بهتر هستند. روش اندازه‌گیری این شاخص ASTM-D2210-10 است.
 •          نقطه ریزش: پایین‌ترین درجه حرارتی است که در آن روغن دارای جریان است. روش اندازه‌گیری نقطه ریزش ASTM-D97 است.
 •          نقطه اشتعال: پایین‌ترین درجه حرارتی است که در آن درجه حرارت اگر یک شعله آتش از روی ظرف مخصوص نمونه عبور داده شود، بخارات روی سطح روغن به طور لحظه‌ای مشتعل می‌شوند و با دور کردن شعله آتش خاموش می‌شوند. نقطه اشتعال به روش ASTM-D92 اندازه‌گیری می‌شود.
 •          عدد خنثی شدن (اسیدی-بازی): عدد خنثی شدن بر حسب میلی‌گرم اسید یا بازی (KOH / HD) است که برای خنثی کردن یک مقدار مشخص از نمونه روغن مصرف می‌شود. وقتی که از یک باز برای خنثی کردن خاصیت اسیدی روغن استفاده شود، نتیجه به وسیله عدد اسیدی کل (TAN) که برابر است با مقدار هیدرو اکسید پتاسیم (KOH) مصرف شده برای خنثی کردن نمونه روغن (برحسب میلی‌گرم) گزارش داده می‌شود. برای مشخص کردن خاصیت قلیایی روغن از اسیدهای کلیریدریک و یا پرکلریک (HCLO4) استفاده می‌شود و نتیجه آن با عدد بازی کل (TBN) نشان داده می‌شود. برای تعیین عدد اسیدی از روش ASTN-D974 و برای مشخص کردن عدد بازی از روش ASTM-D2896 استفاده می‌شود.
 •          پایداری در برابر اکسیداسیون: در این روش معمولاً زمانی که طول می‌کشد تا گرانروی روغن به مقدار قابل توجهی افزایش یابد و یا عدد اسیدی روغن تا حد معینی افزایش پیدا کند، به عنوان نتیجه آزمایش مقاومت در برابر اکسیداسیون گزارش می‌نمایند. برای ارزیابی مقاومت در برابر اکسیداسیون روغن توربین از روش ASTM-D943 و برای گریس از روش ASTM-D942 و برای روغن موتور از روش‌های ASTM -D4742 و ASTM-D6336 استفاده می‌شود.
 •          آزمایش کف: با تمایل به کف کردن یک روغن از طریق مشاهده هوای داخل روغن در یک زمان و درجه حرارت مشخص اندازه‌گیری می‌شود. این آزمایش به روش ASTM-D892 انجام می‌شود.
 •          خوردگی مس: در این روش ورقه استاندارد مس برای مدتی درون روغن قرار می‌گیرد و اثر روغن بررسی می‌شود. این آزمون به روش ASTM-D130 انجام می‌شود.
 • قابلیت جدا شدن از آب: دمولسی‌بیلتی یک روغن نشان دهنده توانایی یک روغن نسبت به جدا شدن از آب است و روش اندازه‌گیری آن ASTM-D1401 و ASTM-D2711 است.

درباره‌ی بریستول

بریستول تولیدکننده‌ انواع روغن‌های موتوری و روان‌کننده‌های صنعتی است.

راه های تماس با بریستول

09102403266

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction